• קורסים ופעילויותקורסים מוצעים לכיתות ג' וד' דוברי ערבית

  להלן רשימת קורסים לשנת הלימודים תש"פ 

   

  תקצירי קורסים לכיתות ג'-ד' דוברות ערבית  יום שני 2019-2020

   

  אמנות-טבע עם רוני אשכול

  בקורס נערוך הכרות רוחב ועומק עם מגוון אמנים, זרמים וטכניקות שלכולם מכנה משותף אחד – הנגיעה לטבע – אם מבחינת תוכן ונושא ואם מבחינת חומרים ומצע.

  נערוך הכרות עם מושגים באמנות, ועם איכויות שונות של מרכיבי היצירה: קו, כתם, צבע, קומפוזיציה, חומר, רקע, אור וצל וכו'.

  נתנסה בחומרים מגוונים: סוגים שונים של מצעים, צבעים, מרקמים, דו מימדיים ותלת מימדיים. נתאמן בדרכים להבעה אישית ייחודית, משולבת בעבודה קבוצתית משמעותית.

  נחבר חיבורים בינתחומיים של אמנות חזותית עם תחומים אחרים כמו ביולוגיה, מוסיקה, גיאוגרפיה וספרות.

   

  קורס קומיקס עם רבקה עמית

  בקורס זה נכיר את עולם הקומיקס – תולדותיו, הזאנרים השונים, גיבורי קומיקס, שפת קומיקס ואומני קומיקס שונים.

  נלמד טכניקות איור וציור בדגש על טכניקות לציור קומיקס, נפתח חשיבה יצירתית והומוריסטית, נכתוב תסריטים לקומיקס ותרגילים לפיתוח הדמיון.

  השיעורים יתקיימו במסגרת קבוצתית תומכת המאפשרת התפתחות אישית לכל ילד על העדפותיו ותחומי העניין האישיים שלו, תוך אפשרויות של שיתופי פעולה בין הילדים בקבוצה לחיבור בין העולמות הדומים והשונים במטרה להפרייה הדדית וניצול יכולות שונות ליצירה משותפת.

  נלמד שימוש בקומיקס ככלי להבעת דעה ויצירת שינוי אישי, חברתי וקהילתי.

  במהלך הקורס נחשף למגוון חומרים ושיטות לייצור קומיקס.

   

  סיפורי עמים-סיפורים ומסעות ברחבי העולם עם אלה הררי

  במהלך הסמסטר נכיר ארצות ותרבויות אחרות, ונלמד לחגוג ולכבד את השונות והרבגוניות שבעולמינו. 
  נשמע סיפורי עמים, שהיוו את הדרך הראשונית והעתיקה של התרבות האנושית להעביר ידע וערכים לדורות הבאים, ובכל שיעור ננהל דיון על הערכים הנלמדים מהסיפור ששמענו, מה היתה החוויה הרגשית שהסיפור העלה בנו, ומה היו התובנות שהתעוררו בעקבותיו.

   בנוסף נכיר את מפת העולם, ונלמד לזהות יבשות וארצות שונות.

   

  חידוד חושים עם מיה קאליר מירב

  בקורס זה נעסוק בחושים שלנו ממגוון היבטים. נבחן את ההגדרה המקובלת של חמשת החושים ונשאל אם קיימים חושים נוספים. נלמד מהו הבסיס הביולוגי, הכימי והפיזיקלי של הראיה, השמיעה, ההרחה, המישוש והטעם וכיצד הם פועלים. נשווה את החושים שלנו לאלו של בעלי חיים ונחקור האם גם לצמחים יש חושים?

   נבדוק כיצד החושים הללו עוזרים לנו לחוות את העולם סביבנו ונחקור כיצד היעדר החושים הללו מגביל אותנו בחיי היום יום. נחבר בין מושגים פיזיים למושגים רגשיים. לדוגמה- האם כאב ממכה דומה לכאב של עלבון?

  כל תהליך הלמידה יתבצע דרך שאילת שאלות, ניסויים, תהליכי חקר, בניית פרויקטים ודיון בנושאים תיאורטיים שונים כמו – מה יקרה לחושים שלנו בעידן המסכים? 

   

  חידוד חושים עם נסרין סלאלחה

  בקורס גלילאו נלמד על המצאות חשובות בהיסטוריה והמצאות ישראליות, נבחן את ההשפעות של המצאות על חיינו הפרטיים ועל חיי האנושות כולה. השתמשנו במיומנויות חקר על מנת לאתר אינפורמציה רלוונטית בנושא, למדנו איך לעשות חיפוש מושכל של חומר רלוונטי במקורות מידע שונים.

   

  איך אני רואה את העולם - קורס צילום ואור עם צילה זלת

  בקורס ננסה להבין  מה קורה בתוך המצלמה, תוך כדי בניית דגמים שונים. נתנסה במשחקי אור, זמן והשתנות ונחקור את העולם סביבנו. נלמד על איך אנחנו רואים את העולם ואיך בעלי החיים השונים רואים ותופסים את העולם.

   

  ג'אגלינג – מיומנויות קרקס עם יונתן סולאג

  קורס לימוד אישי, לרכישת כלי התמודדות מול אתגרים והצלחה בהם, דרך שיפור יכולת מוטורית, פיתוח תחביב פיזי לשעות הפנאי, יצירת שפה וקשר ללא מילים עם חברים, עבודה בזוגות או קבוצות, שדורש אימון כדי להשיג הצלחות. מי מאתנו שישתתף באופן פעיל ויתנסה וישחק וילמד... יצא בסוף הקורס עם ידיעה שאנו יכולים ללמוד הכל אם רק תהיה לנו סבלנות והתמדה. נלמד כיצד אנו לומדים ומשתפרים.נשפר מאוד את הקורדינציה,  את מהירות התגובה ואת היצבה.    אז... בואו לג'אנגל....

   

  שח מט – משחק המלכים עם  סאהר מועלם

  רוצים ללמוד לחשוב טוב יותר? ללמוד לקבל החלטות בזמן לחץ?

  רוצים ללמוד מה חושב היריב ולתכנן מהלכים קדימה?

  רוצים לשפר את הזיכרון שלכם ולפתח את המוח שלכם?

  מסתבר שתרגול נכון ומתמשך במשחק השחמט מאפשר פיתוח יכולות קוגניטיביות רבות  אצל שחקנים ובמיוחד אצל ילדים.