• קורסים ופעילויותקורסים מוצעים לכיתות ג'

  בקרוב נעדכן רשימת קורסים לשנת הלימודים תש"פ - בנתיים ניתן להתרשם ממה שהיה בשנה שעברה

   

  תקצירי קורסים לכיתות ג'-  יום שני 2017-2018

   

  צילום יוצר עם צילה זלט

  בשיעור צילום יוצר נכנס יחד לעולם המרתק של הצילום. נתנסה בטכניקות קלאסיות של פיתוח ועבודה בחדר חושך, כמו גם במצלמות חדשות ומתקדמות. נתנסה בבניית דגמים של מצלמות וננסה לבחון נקודות מבט שונות על העולם.

   

  אמנותטבע - עם רוני אשכול

  בקורס נערוך הכרות רוחב ועומק עם מגוון אמנים, זרמים וטכניקות שלכולם מכנה משותף אחד – הנגיעה לטבע – אם מבחינת תוכן ונושא ואם מבחינת חומרים.

  נערוך הכרות עם מושגים באמנות, ועם איכויות שונות של מרכיבי היצירה: קו, כתם, צבע, קומפוזיציה, חומר, רקע, אור וצל וכו'.

  נתנסה בחומרים מגוונים: סוגים שונים של מצעים, צבעים, מרקמים, דו מימדיים ותלת מימדיים. נתאמן בדרכים להבעה אישית ייחודית, משולבת בעבודה קבוצתית.

  נחבר חיבורים בינתחומיים של אמנות פלסטית עם תחומים אחרים כמו ביולוגיה, מוסיקה, גיאוגרפיה וספרות.

   

  קורס קומיקס 

  עם רבקה עמית

  בקורס זה נלמד את עקרונות ציור וכתיבת קומיקס; שפת קומיקס, טכניקות לציור פנים וגוף, הבעות פנים והשימוש בהם, כתיבת תסריט לקומיקס, ז'אנרים שונים של קומיקס ושיטות ציור ואיור, עולם הצבע ושימוש בו על מנת ליצור אווירה, פיתוח הדמיון ושימוש בהומור.
  הקורס נלמד במסגרת קבוצתית תוך מתן חופש יצירה והתאמה לצרכיו של כל אחד בקבוצה.
  בקורס זה הילדים מביאים לידי ביטוי את עולמם הפנימי ותחומי העניין שלהם ברעיונות ובציור הקומיקס, בעבודה אישית ובשיתוף פעולה קבוצתי.

   

  כוחות ותנועה עם מיה קאליר 

  בקורס זה ניחשף למושגי יסוד ותופעות שונות בעולם סביבנו. נקשר את המושגים לחיי היום יום דרך בעיות שונות ופתרונן באמצעות מושגים בפיזיקה.

  בכל שיעור נבדוק את השפעת המושג/התופעה/התהליך על חיי היום-יום וכיצד מנצל אותם האדם לצרכיו.

  דרך הלימוד משלבת התנסות מעשית וחשיבה. כך הלמידה הופכת לחוויה מאתגרת, מעוררת חשיבה ומפתחת יצירתיות ובדרך זו התלמידים מעודדים לגלות סקרנות, לפתח גישה חקרנית ולהתפתח כלומדים עצמאיים.

  בכל שיעור מתקיים ניסוי מעשי שבמהלכו מתנסים התלמידים בפועל בקיום התופעה שהיא נושא השיעור. הניסוי המעשי מאפשר להמחיש את הידע  התיאורטי

   

  קורס התמודדות במצבים מורכבים: אומנות לחימה - וינג צ'ון

  מנחה: אסף אגמי

  נלמד לעבוד עם שפת הגוף בצורה ברורה יותר ומשכנעת כך שיגדלו סיכויינו למנוע מעימות להתדרדר לשלב הפיזי. נתרגל את כל הקשור למניעת אלימות, הגדרת גבול ברורה, מודעות לטווחים, היערכות נכונה במרחב, יכולת קבלת החלטות מהירה ועניינית והתנהלות נכונה במצב לחץ.