• קורסים ופעילויותקורסים מוצעים לכיתות ג' וד' דוברי ערבית

  שלום לכולם!

   

   

   

  בניית משחקים עם ריהאן עמאר

  קורס בניית משחקים הוא קורס שבו לומדים התלמידים את יסודות המחשוב ונותן לתלמידים להיכנס לאווירה דיגיטלית דרך שילוב כלים טכנולוגיים שונים בהוראה ובלמידה התמחות מקצועית בפיתוח משחקי מחשב לכל סוגי הפלטפורמות, במהלכו מעניק כלים ומיומנויות נרחבות הנחוצים להשתלבות במשחקים לימודים וכאן התלמידים מפעילים החשיבה הדיגיטלית.


  צילום עם ריהאן עמאר
  קורס צילום הוא קורס שבו משלבים למידת טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית.
  השיעורים כוללים לימודי טכניקות של הצילום, סיורי צילום בשטח, תרגולים מעשיים, הבעה
  אישית דרך דיון וניתוח עבודות של התלמידים. בנוסף להקניית עקרונות הצילום ויכולת
  שליטה במצלמה, אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח השפה האישית של כל תלמיד .

   

  בישול מדעי עם נסרין סלאלחה - הליך הבישול דומה לעבודת מדען במעבדה. כשמבשלים מזון הוא עובר תהליכים שונים והתוצאות ניכרות בטעם, בריח, בצבע ובמרקם של התבשיל.

  כדי ליצור מזונות שונים, בריאים וטעימים יותר חשוב להבין את התהליכים שעובר המזון במהלך בישולו - בכך נעסוק בקורס הזה. בכל יחידה נחקור: כיצד בנוי החומר? כמה מומלץ לצרוך? מה קורה לו במטבח? ונקנח במתכון.

   

   אומנות טבע עם זכייה ואקים 

  בקורס אומנות טבע לומדים איך להשתמש ולצייר בחפצים מהטבע -כמו עלים ,אבנים ,ענפיים ואדמה .

  לומדים על אמנים שונים ומקבלים  מהם  השראות ליצירות שלנו, מצירים ומפסלים בפלסטלינה, חוקרים עצים שונים ומוזרים בעולם, מציירים בצל ואור, חוקרים יצירות מחומר ממוחזר ולומדים על חשיבת המחזור, לומדים על סוגי הצבעים ומייצרים צבעים טבעיים מצמחים.

   

  שווה לנסות עם ניסרים סלאלחא

  תקציר: בקורס שווה לנסות נבצע ניסויים מדעיים פשוטים אך מפתיעים, מלווים בהסברים, חידות, משחקים וסרטונים, שיובילו אתכם צעד אחר צעד בשביל לגילוי תופעות ביומיום מפתיעות ומרתקות. נחקור אותם ונגלה מה גורם להן.

  ננסה להבין כיצד פועל העולם הסובב אותנו, התלמידים יפתחו חשיבה ביקורתית ישאלו שאלות מעמיקות יבנו תוצרים ויבצעו ניסויים.

  נחקור תגובות כימיות, וחוקים פיזיקליים וננסה לבנות תוצרים כדי להבין איך הם פועלים על מה משפיעים וממה מושפעים.

   

  גלילאו עם ניסרים סלאלחא

  תקציר: בקורס גלילאו נלמד על המצאות חשובות בהיסטוריה והמצאות ישראליות, נבחן את ההשפעות של המצאות על חיינו הפרטיים ועל חיי האנושות כולה. השתמשנו במיומנויות חקר על מנת לאתר אינפורמציה רלוונטית בנושא, למדנו איך לעשות חיפוש מושכל של חומר רלוונטי במקורות מידע שונים.

  גן חיות מעיסת נייר עם זכייה ואקים

  נלמד על נושא המחזור בכללי ועל התהליכים בהם חומרי פסולת עוברים עיבוד ופירוק לחומרי הגלם השונים מהם הם מורכבים, על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש חוזר באותם חומרי גלם לשם ייצור מוצרים חדשים. חומרים הניתנים למיחזור מחולקים למספר קטגוריות מרכזיות: חומר אורגני, נייר וקרטון, פלסטיק, זכוכית, גזם, ומתכת.