• קורסים ופעילויותקורסים למצטייני כיתות ד' - ו' יום רביעי

   

  תוכנית הקורסים למצטייני כיתות ד' - ו'  בשלומי

  ימי רביעי מ 16:15-18:30

  מרכז התוכנית - סאהר מועלם

   

  סיפורי עמים

  מנחה: אלה הררי וריהאם סבית

  יחד נכיר ארצות ותרבויות מרחבי העולם כולו ונשמע סיפורי עמים מרתקים. העולם הוא גדול ופתוח, ויחד נגלה דרכי חיים שונות משלנו, תרבויות מגוונות וססגוניות, מנהגים, אמונות, ודרכי חשיבה שונים ורחוקים משלנו. עיקר הקורס הוא הסיפורים- סיפורי עמים עתיקים עשירים ומלאי עומק וחוכמה, שבעבר היו הדרך של המבוגרים ללמד את הילדים את הדרכים הטובות לחיות ולהיות מאושרים. בעזרת כל השפע הזה, נלמד רבות על עצמינו ועל התרבות שאנחנו חיות וחיים בה. נגלה שרב הדומה על השונה בין עמי העולם כולו ונתוודע לערכים אנושיים ששותפים לכולנו. 

  כל זאת בשיעורים חווייתיים ומהנים :)

    

  כיתת אמן- אובייקטיבי עם זהר כהן ודיאנה כנען

  כיתות ה'- ו' מחוננים ומצטיינים

  הסדנה שואפת להנחיל חופש יצירה וחופש הבעה אשר יהווה קרקע פורייה שתצמיח מגוון יצירות אישיות עם רצף התפתחותי.                                                          

  במהלך הסדנה מתנהל דיאלוג פורה ותומך בין מורה לתלמיד ובין התלמידים. במהלך הסדנה אנו משלבים מגוון תרגילים, ומפתחים  דרכי ביטוי מגוונות בחומרים שונים בפיסול ובציור במטרה שכל תלמיד ימצא את דרכו הייחודית ליצור.

  במהלך כל תרגיל תלמיד  מתמודד עם אתגר הניצב בפניו ולומד להיות 'המחוקק, השופט והמבצע' של הפרויקט וכך מפתח מיומנות יצירתיות, מיומנויות מלאכה וכתב יד אישי.

  הסדנה  שואפת ליצור מפגש בו יש תוכן מתחום ההיסטוריה של האמנות ואתגר ויזואלי, כל זאת באווירה של הנחייה אישית ויצירת דינאמיקה קבוצתית זורמת המאפשרת התפתחות של כל תלמיד בקצב שלו. הקורס מפתח יכולת להתמודד עם פרויקט לטווח ארוך תוך יצירת  עבודה אישית שתבשיל לידי תצוגה.

   

   

  שם הקורס: העצמה קבוצתית                                               

  מנחה: נסים עודה

  בעידן שלנו היום הילדים נחשפים יותר ויותר לעולם הוירטואלי , וסושיאל מדיה ומתחילים לשכוח את מטרתנו האמתית בחיים , ואיך ניתן להתמודד עם הקושי שיש לנו , אם זה במבחנים או מול חברים אמיתים , לכן נועד השיעור שלי , על מנת לתת לתלמידים את הכלים שבעזרתם יכולים להגיע למטרותיהם בחיים , על ידי משחקים ופעיליות בחצר או בתוך הכיתה , השיעורים  הועברו בצורה מאוד כיפית וחוויתית עם המון רצון ואהבה.

   

  שם הקורס: שחמט - טקטיקות ואסטרטגיות              

  מנחה: האדי קסיס

  חווינו ביחד סמסטר חוויתי ורכשנו המון טקטיקות , ולמדנו לתכנן אסטרטגיה מוצלחת , והשלמנו את העקרונות הבסיסים בשחמט ואת המשמעות הרבה ליישם אותם בשחמט ובחיים ,השתפרו אצלכם את ממיוניות הזכירון הוויזואלית ואת קבלות ההחלטות ברגע אמת , והעיקר איך לקרוא את המחשבות והתכנון של הצד השני ובאיזה סוג של הגנה אני אמור להגיב .

   

  שם הקורס: אומנויות                                                

  מנחה: כהן זוהר

  הסדנה שואפת להנחיל חופש יצירה וחופש הבעה אשר יהווה קרקע פורייה שתצמיח מגוון יצירות אישיות אשר להם קשר ורצף התפתחותי. הקורס הנו סדנה שבמהלכה מתנהל דיאלוג פורה ותומך בין מורה לתלמיד ובין התלמידים. במהלך הסדנה אנו משלבים מגוון תרגילים, ומפתחים  דרכי ביטוי מגוונות בחומרים שונים בפיסול ובציור במטרה שכל תלמיד ימצא את דרכו הייחודית ליצור. במהלך כל תרגיל התלמיד  מתמודד עם אתגר הניצב בפניו ולומד להיות 'המחוקק, השופט והמבצע' של הפרויקט וכך מפתח מיומנות יצירתיות, מיומנויות מלאכה וכתב יד אישי. הקורס מפתח התמודדות עם פרויקט לטווח ארוך תוך יצירת עבודות אישיות במגוון טכניקות. שלו. הקורס מפתח התמודדות עם פרויקט לטווח ארוך תוך יצירת  עבודות אישיות במגוון טכניקות

   

  שם הקורס: לכתיבה יוצרת והפעלת בובה                  

  מנחה: זאהר גדעון

  פיתוח יכולות הבעה מילוליות.

  הקניית סגנונות כתיבה מגוונים.

  פיתוח טקסט סיפורי, דיאלוג תיאטרלי, ניתוח של עמדות והתרחשויות.

  המוטו של החוג: ידי על ליבי וידי השנייה אוחזת בעט שלי.

   

   

  שם הבקורס: קסמים במדע                                        

  מנחה: זכיה ואקים

  קורס קסמים במדע מקנה לילדים  היכרות עם תופעות ועם תהליכים בסביבה הטבעית, המלאכותית והחברתית בגישה מערכתית, תוך התייחסות לקשרים שבין המרכיבים השונים ובין האדם לסביבה. התלמידים נחשפים לחומרים מחיי היום יום ולומדים עליהם בצורה מעמיקה יותר ,כל שיעור מאפשר למידה באמצעות קשת רחבה של התנסויות המזמנות פיתוח כישורי חשיבה גבוהים: תצפיות, ניסויים, , תיכון מוצרים..