• קורסים ופעילויותקורסים למצטייני כיתות ג' - ו'

    בהמשך נעדכן רשימת קורסים לשנת הלימודים תש"פ ובנתיים אתם יכולים להתרשם ממה שהיה השנה..

   

  תוכנית הקורסים למצטייני כיתות ג' -ז'  בשלומי

  ימי שני מ 16:00-18:15

  מרכזת התוכנית - רבקה עמית

   

  סיפורי עמים

  מנחה: אלה הררי 

  יחד נכיר ארצות ותרבויות מרחבי העולם כולו ונשמע סיפורי עמים מרתקים. העולם הוא גדול ופתוח, ויחד נגלה דרכי חיים שונות משלנו, תרבויות מגוונות וססגוניות, מנהגים, אמונות, ודרכי חשיבה שונים ורחוקים משלנו. עיקר הקורס הוא הסיפורים- סיפורי עמים עתיקים עשירים ומלאי עומק וחוכמה, שבעבר היו הדרך של המבוגרים ללמד את הילדים את הדרכים הטובות לחיות ולהיות מאושרים. בעזרת כל השפע הזה, נלמד רבות על עצמינו ועל התרבות שאנחנו חיות וחיים בה. נגלה שרב הדומה על השונה בין עמי העולם כולו ונתוודע לערכים אנושיים ששותפים לכולנו. 

  כל זאת בשיעורים חווייתיים ומהנים :)

   

   

  כיתת אמן- אובייקטיבי עם אלינה כהן

  כיתות ה'- ו' מחוננים ומצטיינים

  הסדנה שואפת להנחיל חופש יצירה וחופש הבעה אשר יהווה קרקע פורייה שתצמיח מגוון יצירות אישיות עם רצף התפתחותי.                                                          

  במהלך הסדנה מתנהל דיאלוג פורה ותומך בין מורה לתלמיד ובין התלמידים. במהלך הסדנה אנו משלבים מגוון תרגילים, ומפתחים  דרכי ביטוי מגוונות בחומרים שונים בפיסול ובציור במטרה שכל תלמיד ימצא את דרכו הייחודית ליצור.

  במהלך כל תרגיל תלמיד  מתמודד עם אתגר הניצב בפניו ולומד להיות 'המחוקק, השופט והמבצע' של הפרויקט וכך מפתח מיומנות יצירתיות, מיומנויות מלאכה וכתב יד אישי.

  הסדנה  שואפת ליצור מפגש בו יש תוכן מתחום ההיסטוריה של האמנות ואתגר ויזואלי, כל זאת באווירה של הנחייה אישית ויצירת דינאמיקה קבוצתית זורמת המאפשרת התפתחות של כל תלמיד בקצב שלו. הקורס מפתח יכולת להתמודד עם פרויקט לטווח ארוך תוך יצירת  עבודה אישית שתבשיל לידי תצוגה.

   

  צילום ומדיה

  מנחה: צילה זלט 

  בשיעור זה נתנסה בצילום בצורותיו השונות כיום,  ונראה איך הצילום הוא כלי מרכזי בכלי התקשורת השונים, כמו האינטרנט, העיתונות הכתובה, הטלוויזיה ועולם הסרטים.

   

  שם הקורס: " מסע בזמן" כיתות ד 

  מנחה: עם אלינה כהן 

  הכול עודות הים, סדרת עבודות בנושא ים. נתנסה במגוון חומרים ותרגילים כאשר הים הוא מרכז היצירה. נלמד על היסטוריה של אוניות המפרס, ניצור מבנים אדריכליים בהשראת צורות חיים שונות מהים, נבנה דגם אוניה אמנותי, נתבונן ונחתכה אחר ציירי ים, וניצור בהשראת ספרות הקשורה לים .

  הסדנה מותאמת לתלמיד כיתה ד' ושואפת לתת מרחב יצירה בה כל תלמיד יבוא לידי ביטוי. נשאף להנחיל חופש יצירה אשר יהווה קרקע פורייה ליצירתיות וליצירת יצירות אישיות עם קשר ורצף התפתחותי. הקורס הנו סדנה, הכיתה היא מרחב עשייה, מרחב שיש בו מגוון חומרים בהם התלמיד ימצא את דרכו הייחודית להתמודד וליצור . זאת תוך דיאלוג פורה ותומך בין מורה לתלמיד ובין התלמידים.                                                                                         

  במהלך כל תרגיל התלמיד מתמודד עם אתגר הניצב בפניו ולומד ליצור כשהוא  'המחוקק, השופט והמבצע' של היצירה וכך מפתח חשיבה יצירתיות, מיומנויות במלאכה ו' כתב יד' אישי.

  הסדנה  בנושא מסע בזמן, מאפשרת  לתלמיד לחוות התפתחות אישית, כל תלמיד בקצב שלו. הקורס מפתח התמודדות עם פרויקט לטווח ארוך תוך יצירת  עבודות אישית ומגוונות.

   

   

  קולנוענים צעירים-סיפורים בתנועה

  מנחה אלון מירום 

  בכל מפגש נלמד חלק אחר של יצירת הקולנוע ונתרגל, נחזור בזמן ונלמד איך נוצר סיפור ויזואלי,  נבין איך האבסטרקט סביבינו הוא חלק חשוב בסיפור ומה ולמה הקול כל כך חשוב. לאחר יצירת הכלים ב-⅔ הראשונים של הקורס ה-⅓ האחרון יהיה יתמקד ביצירת פרויקט סיום של סרטון קצר.

    

  אי המטמון –  כתיבת סיפורים ושירים

  מנחה:  גלית ראבד

  אילו אוצרות נמצאים בראש שלנו? איך נגלה אותם? ואיך נעשה מהם סיפורים ושירים? בכל אחד ממפגשי "אי המטמון" תוביל אותנו מלה שתישלף מתיבת האוצר אל מקום אחר שממנו נצא להרפתקת כתיבה. בדרך אל המטמון נקרא סיפורים ושירים שכתבו אחרים ונבדוק ממה - מלבד מלים - הם עשויים, וגם נכיר טוב יותר זה את זה, ואת עצמנו.  

  סיפורי עמים עם אלה הררי

  יחד נכיר ארצות ותרבויות מרחבי העולם כולו ונשמע סיפורי עמים מרתקים. העולם הוא גדול ופתוח, ויחד נגלה דרכי חיים שונות משלנו, תרבויות מגוונות וססגוניות, מנהגים, אמונות, ודרכי חשיבה שונים ורחוקים משלנו. עיקר הקורס הוא הסיפורים- סיפורי עמים עתיקים עשירים ומלאי עומק וחוכמה, שבעבר היו הדרך של המבוגרים ללמד את הילדים את הדרכים הטובות לחיות ולהיות מאושרים. בעזרת כל השפע הזה, נלמד רבות על עצמינו ועל התרבות שאנחנו חיות וחיים בה. נגלה שרב הדומה על השונה בין עמי העולם כולו ונתוודע לערכים אנושיים ששותפים לכולנו. 

  כל זאת בשיעורים חווייתיים ומהנים :)

   

  שח מט - משחק המלכים"

  מנחה: מועלם סאהר

  רוצים ללמוד לחשוב טוב יותר? ללמוד לקבל החלטות בזמן לחץ?

  רוצים ללמוד מה חושב היריב ולתכנן מהלכים קדימה?

  רוצים לשפר את הזיכרון שלכם ולפתח את המוח שלכם?

  מסתבר שתרגול נכון ומתמשך במשחק השחמט מאפשר פיתוח יכולות קוגניטיביות רבות  אצל שחקנים ובמיוחד אצל ילדים.

   

  "אנימציה קלאסית"

  מנחה: עינת קרני

  האנימציה הקלאסית פותחת בפנינו עולם שלם של דמיון, יצירה וקסם ללא גבולות. תחום זה מכיל בתוכו את כל תחומי האמנות השונים החל מכתיבת סיפור, מבע קולנועי, צילום, משחק, פיסול, ציור ועד עריכת תמונה וסאונד. במהלך השנה ניצור סרטים בחומרים מגוונים, כגון: חפצים ותחפושות, פלסטלינה, מגזרות נייר, חול ועוד. אנימציה קלאסית היא טכניקה בה יוצרים כל תמונה ותמונה בסרט, לכן היא דורשת סבלנות רבה אך מבטיחה תוצאה קסומה!

    

  שם הקורס: Game On!

  מנחה: גל אורון

  כולם אוהבים משחקים! ילדים ומבוגרים כאחד.

  בקורס נלמד לתכנן, לעצב, ליצור (ולשחק) משחקי מחשב. הקורס מפתח חשיבה תהליכית, ומעודד יצירתיות וביטוי עצמי.

  כל שיעור יציג אתגר חדש, שכל תלמיד יוכל לפתור בדרכו.

  אז קדימה: Let the games begin!

   

  קורס מדע מסביב לעולם:

  מנחה: קרין שמר

  בסדרת המפגשים בקורס מדע מסביב לעולם נכיר מדענים חשובים בתולדותינו ותופעות מדעיות מסביב לעולם. נשלב בקורס ניסויים מדעיים קלים ומעניינים. נלמד על אמנות האוריגמי, נתנסה בקיפולים שונים ומגוונים. נלמד על מלח, על קרח, על עיוורון צבעים, על סימטריה, על כוכבים ועוד ועוד.

   

  מחשבה בריבוע....

  טניה ספרי

  אז מה בין ריבועי קסם - יצירה וחקירה של ריבועי קסם אומנות ביצירה והמלנכוליה של אלברכט דיר?

  אילו שיטות ספירה קדומות אתם מכירים?

  יש תורה, ויש...תורת המספרים מספרי פרידמן, מספרי ערפד, מספרים מצולעים.

  ובשיעורים ישולבו גם חידות חשבוניות מסוגים שונים לפיתוח החשיבה.

  והציוד ההכרחי למסע אינטלקטואלי שלנו הוא :

   "לשאול שאלות שאיש לא שאל, להעז ללכת בדרך שאף אחד לא העז ללכת בה ולא  להתייחס אל שום דבר כאל מובן מאליו"  לאונרדו דה וינצ'י.